Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

3 zdjęcia
Na mapie

Informacje Restauracja Smak Ukrainski

Na ulicy Grodzkiej 21 prowadzącej do krakowskiego Rynku Głównego, macie Państwo niepowtarzalną okazję spróbować tradycyjnej kuchni ukraińskiej. Wszystko to w zabytkowych piwnicach XIV-wiecznej kamienicy, a w lecie także w malowniczym, kameralnym ogródku na dziedzińcu. Dzięki specjalnie przygotowanemu menu poznacie specyfikę i unikalny charakter potraw ukraińskich starannie przygotowanych przez naszych kucharzy. Wszystko, co serwujemy naszym gościom jest przyrządzane według dawnych, sprawdzonych receptur.

Najpełniej smak ukraińskich dań wyrażają te, które stanowią specjalność naszej restauracji: od pysznej mięsnej solanki z oliwkami, żurku z chrzanem i kiełbaską, wyśmienitego barszczyku, przez kotleciki po kijowsku, pokaźny półmisek huculski dla dwóch osób, po słynne ukraińskie pierogi z cebulką. A na deser rozpływające się w ustach ciasto Łesi z jabłkami i sosem karmelowym, paschę i naleśniki z lodami
Pragnienie najlepiej ugasi łyk kwasu chlebowego – starodawnego napoju wschodnich Słowian, warzonego według receptur sprawdzonych w ciągu tysiącleci o oryginalnym smaku i cennych właściwościach odżywczych.
Znawcy wina i piwa będą mogli czuć zadowolenie smakując trunki ukraińskie stanowiące dopełnienie serwowanych u nas dań. Szczególnie polecamy, specjalnie sprowadzane z Ukrainy piwa z tamtejszych browarów m.in. Obołoń, Lwiwśka pywowarnia, Sławutycz, czy browaru czernichowskiego.
W wystroju wnętrza naszej restauracji obecne są elementy kultury ukraińskiej – ręcznie malowana ceramika, tradycyjne ukraińskie ręczniki. Obsługa prezentuje wyszywane tradycyjnym haftem ukraińskie koszule.
Miłą atmosferę dopełniają dźwięki ludowej muzyki naszych wschodnich sąsiadów. Wielu gości odnajdzie tu cząstkę wspomnień związanych z pochodzeniem ukraińskim, bądź też podróżami po Ukrainie, czy poznawaniem kultury Kresów Wschodnich. 


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej restauracji.

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia

Otwarte