Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

4 zdjęcia
Na mapie

Informacje Restauracja Wilanów

Restauracja Wilanów usytuowana jest na krańcu sławnego Traktu Królewskiego w pobliżu Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W 1681 r na polecenie króla Jana III Sobieskiego architekt August Locci zbudował zajazd.


Obecny wygląd budynek zawdzięcza włoskiemu architektowi Franciszkowi Marii Lanciemu. który w latach 1848-50 dokonał jego całkowitej przebudowy. 

"Restauracja Wilanów" istnieje od 1981 roku.

Początkowo jako filia Hotelu Forum, a od 1991 roku jako "Wilanów Sp z o.o.Na terenie restauracji znajdują się: 

Sala Myśliwska - dolnaRestauracja Wilanow

To miejsce dla gości indywidualnych, gdzie w miłej, kameralnej atmosferze można zjeść dania kuchni polskiej, przygotowane według tradycyjnych przepisów. Naszą specjalnością są potrawy z dziczyzny z dodatkiem wonnych korzeni i grzybów. Polecamy również dania kuchni międzynarodowej, w tym flambirowane. Sala przeznaczona jest dla 120 gości.


Sala Warszawska - górna 

Organizujemy na niej imprezy zamknięte takie jak: wesela, uroczystości rodzinne, bankiety, rauty, coctailparty oraz inne imprezy okolicznościowe. Nasze wieloletnie doświadczenie w organizowaniu przyjęć sprawia, że potrafimy sprostać najbardziej wyszukanym gustom. Wszystkim imprezom zapewniamy niepowtarzalne dekoracje sali i stołów z żywych kwiatów. Sala przeznaczona jest dla 100 gości.


Pub "Złoty Król" 

Znajduje się w bocznym skrzydle budynku. Klimatyczne wnętrze przeznaczone jest dla 70 osób. Organizujemy również imprezy zamknięte, np.: spotkania rodzinne, firmowe, itp. Wnętrze upodobali sobie w szczególności filmowcy.


Powstały tu kadry ulubionych seriali, np.: "Samo życie", "Niania", "Na Wspólnej", "Ojciec Mateusz", "Brzydula", "M jak miłość". 

Ogród 

Wewnętrzny dziedziniec budynku zajmuje urokliwy ogród z ogromnymi zabytkowymi drzewami. Górna część przeznaczona jest dla gości restauracji, a w dolnej działa letni grill "Pod kasztanem".


Organizujemy również imprezy wyjazdowe dla firm i osób prywatnych.

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia