Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

3 zdjęcia
Na mapie

Informacje Restauracja Piwniczka

Nazywam się Jerzy Waśkowski jestem smakoszem i mistrzem sztuki kulinarnej. Pierwsze szlify kariery zawodowej nabyłem na południu Polski w moim rodzinnym mieście Zgorzelcu. Kwalifikacje zawodowe podniosłem w Gdyni kończąc technikum gastronomiczne o profilu Technik Technologii o specjalności Żywienie Zbiorowe. Po ukończeniu szkoły zostałem kucharzem, a następnie szefem kuchni w hotelu Vis w Jastrzębiej Górze. Po 9 latach zaproponowano mi pracę na stanowisku szefa kuchni w Zamku w Krokowej, gdzie przepracowałem 18 lat pełniąc również funkcję kierownika gastronomii.


W 2013 roku postanowiłem otworzyć własną restaurację w przytulnym domowym zaciszu pod nazwą Piwniczka u Jerzego Waśkowskiego. Restauracja jest położona w Karwi, nadmorskiej miejscowości w gminie Władysławowo, przy drodze przelotowej do Krokowej.

W swej karierze zawodowej uruchamiałem i współpracowałem z wieloma restauracjami. Gościłem i gotowałem dla prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej, prezydentów innych państw, podejmowałem Przedstawicieli Zgromadzenia NATO i Unii Europejskiej, premierów RP, ministrów i posłów na sejm oraz senatorów senatu RP, aktorów, kompozytorów, piosenkarzy, sportowców i polskich dziennikarzy. Jestem laureatem Mistrzostw Polski w Potrawach z Ryb i jednocześnie pedagogiem sztuki kulinarnej. Wyuczyłem wielu wspaniałych kucharzy np. Grzegorz Labuda, Witold Nagiel, Arkadiusz Szynszecki. Nagrałem wiele programów kulinarnych takich jak "Dania z Zamkowej Kuchni" czy cykl programów kulinarnych "Jesiotr powraca". Jestem autorem wielu wspaniałych przepisów kulinarnych podawanych do regionalnych gazet i czasopism. Moje dania i ich celebracja są opisywane w wielu książkach przez pisarzy i poetów, jednak największym zaszczytem i wielką przyjemnością jest bezpośredni kontakt z Gośćmi, rozmowa o historii powstawania dań i ich prezentacja przed Nimi.

Zapraszam Państwa do mojej restauracji i mam nadzieję, że tak jak do tej pory będę Państwa zachwycał swym kunsztem, a doznania jakie odczujecie będą miłym wspomnieniem.

Z poważaniem Mistrz i Smakosz Kulinarny
Jerzy Waśkowski

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia