Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

3 zdjęcia
Na mapie

Podobne restauracje

Pokaż więcej

Informacje Restauracja Mała Ziemiańska

Mała Ziemiańska to nowe ważne miejsce na kulinarnej i kulturalnej mapie stolicy. Sam pomysł nie jest jednak nowy, ponieważ kultowa kawiarnia o tej samej nazwie istniała w okresie dwudziestolecia międzywojennego przy ulicy Mazowieckiej. Przedwojenna Mała Ziemiańska mieściła się w neorenesansowej kamienicy zbudowanej w połowie XIX i była miejscem spotkań inteligencji i bohemy warszawskiej. Jej stałymi gośćmi byli między innymi Julian Tuwim, Adam Słonimski i Jan Lechoń.


Współczesna Mała Ziemiańska otwarta została przy ulicy Oleandrów, w jej zabytkowej części, niezniszczonej podczas wojny i powstania warszawskiego. W tej niezwykłej klubokawiarni urządzonej w klimacie przedwojennej Warszawy każdy mebel ma swoją historię, zegary na ścianach nigdzie się nie spieszą, a ludzie serdecznie się do siebie uśmiechają. Dla gości dostępne jest stare pianino, gramofon z kompletem unikalnych płyt, a także regał wypełniony książkami. Ściany zdobią stare unikalne fotografie warszawskich ulic sprzed okresu wojny. W klubokawiarni można delektować się wysokogatunkową kawą i herbatą, specjalnie wyselekcjonowanym winem i piwem, a także spróbować prostych, ale wyjątkowych w smaku staropolskich przekąsek.


Pomysłodawcą wskrzeszenia Małej Ziemiańskiej jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która poszukiwała kameralnego miejsca na potrzeby integracji i aktywizacji społeczności onkologicznej, którą na co dzień się opiekuje. To dla tej szczególnej grupy gości organizowane będą cykliczne spotkania, prelekcje i warsztaty pod szyldem Cancer Club. Cancer Club to swoisty azyl dla osób, które otarły się o chorobę nowotworową, ich rodzin oraz bliskich. To miejsce, które daje Fundacji Spełnionych Marzeń możliwość podtrzymania kontaktu z ogromną grupą byłych i obecnych podopiecznych, którzy osiągnęli pełnoletniość, ale nadal potrzebują przestrzeni, gdzie będą mogli realizować swoje indywidualne potrzeby.


Mała Ziemiańska łączy w sobie zatem niezwykłą inicjatywę społeczną jaką jest Cancer Club z rolą klubokawiarni, pełnej ciekawych wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, wystawy, wieczory poezji. Wiele wydarzeń współtworzonych będzie z udziałem wieloletnich przyjaciół Fundacji. Swoją pomoc w organizacji spotkań kulinarnych zaoferował Karol Okrasa, a cykl spotkań z poezją poprowadzi tam między innymi Mateusz Damięcki.

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia

Otwarte