Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

3 zdjęcia
Na mapie

Informacje Restauracja Magiel Kulinarny

Restauracja Magiel Kulinarny to „miejska restauracja”, w której stawiamy na świeże produkty, kupowane od lokalnych dostawców. Powoduje to częste zmiany oraz modyfikacje naszego menu w zależności od pory roku i dostępności produktów. Pielęgnujemy tradycje kulinarne naszego regionu, dlatego niezagrożoną już pozycję w naszym menu wypracowały sobie potrawy inspirowane kuchnią zagłębiowską – gwiazdami tutaj niewątpliwie są zalewajka z magla z sakiewkami wypełnionymi mięsem wędzonym i królik duszony. Wprowadzamy również menu na specjalne okazje takie jak: Gęsina na Św. Marcina, Święto Zalewajki, Święto Rydza, Kuchnie Świata, Odkryj Królika. Bardzo często w naszej kuchni pracują i przygotowują swoje menu znani szefowie kuchni z Polski i z różnych miejsc na Świecie. Nie zapominamy o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy specjalną kartę. Weganie oraz wegetarianie również znajdą potrawy odpowiednie dla ich stylu życia. Magiel Kulinarny podzielony jest na trzy sale o odmiennych charakterach. Pierwsza - bistro, przytulna i mniej oficjalna, idealna kiedy w miłej atmosferze chcą państwo zjeść lunch połączony z czytaniem porannej prasy bądź napić się aromatycznej kawy. Nastrojowa muzyka dodatkowo zadba o dobre samopoczucie naszych gości. Sala restauracyjna, znajdująca się w głębi restauracji pozwala odciąć się od otaczającego nas świata, tutaj w całkowitym spokoju mogą oddać się państwo magii jedzenia. Sala posiada swój własny, znakomicie zaopatrzony bar. Fooding room to jedyne w swoim rodzaju miejsce. Pomieszczenie całkowicie oddzielone od reszty restauracji, to tutaj odbywają się kameralne uroczystości, spotkania biznesowe bądź pokazy sztuki kulinarnej.


Wystrój wnętrz zmieniamy się zgodnie z kalendarzem. Każdą porę roku przedstawiamy na swój oryginalny sposób, wystrój łączymy z okresowym menu, które zawiera potrawy charakterystyczne dla trwającego okresu. Magiel Kulinarny posiada bogatą ofertę trunków. Prosto z beczek lejemy – doskonały polski cydr, znakomite czeskie piwo oraz uznane wina stołowe. W swej karcie win posiadamy ponad 40 etykiet z całego świata są tu wina popularne o doskonałej marce i wina, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Alkohole wysoko procentowe zostały również specjalnie dobrane dla naszej restauracji.  

Magiel Kulinarny to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie kulinarnej Zagłębia. Dokładamy wszelkich starań, aby produkty, z których powstają dania były najwyższej jakości. Znakomitą większość przetworów wykonujemy sami.  

Restauracja jest przystosowana do obsługi osób poruszających się na wózkach i z innymi ograniczeniami ruchu. Poza specjalnym menu dla dzieci, możemy zaproponować; specjalne krzesełka oraz książki, gry i maskotki w dniach wyjątkowych tworzymy mini przedszkole. Przyjście z psem również nie stanowi dla nas problemu, chętnie podamy mu miskę z wodą. Doświadczona obsługa zadba o najdrobniejszy szczegół podczas państwa wizyty.  

Smak naszych potraw i zadowolenie klienta to nasze priorytety.

W roku 2015 restauracja nasza otrzymała certyfikat „kuchnia plus poleca” oraz 2 widelce w Poland 100 Best Restaurants

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia