Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

4 zdjęcia
Na mapie

Podobne restauracje

Pokaż więcej

Informacje Restauracja Klubokawiarnia Życie jest fajne

Od 18 marca w Warszawie przy ul. Grójeckiej 68 działa Klubokawiarnia „Życie Jest Fajne”, w której zatrudnieni są dorośli autyści. W Klubokawiarni znajdują dostosowaną do swych możliwości pracę, a po pracy rozrywkę i terapię. To pierwsze takie miejsce w Polsce i jedno z pierwszych na świecie.

Jest to także miejsce w którym spotykają się i dobrze czują osoby zdrowe i niepełnosprawne, starsze i młodsze, z różnych środowisk.

Wielu gości podkreśla że tutejsza atmosfera jest niepowtarzalna właśnie dzięki otwartości, a także niezobowiązującemu luzowi, które wynikają ze specyfiki pracy osób autystycznych.

W klubokawiarni odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i społeczne – koncerty, wernisaże i wystawy plastyczne, spotkania miłośników gier planszowych, warsztaty (np. nauka języka migowego), debaty i panele dyskusyjne.

Naszą szefową kuchni jest uchodźczyni z Kirgistanu, z mniejszości narodowej Ujgurów. Jej styl to kuchnia międzynarodowa z egzotycznymi elementami pochodzącymi z Azji Centralnej.

Jesteśmy otwarci na kontakty z obcokrajowcami – nasi podopieczni i pracownicy posługują się językami obcymi.

Klubokawiarnia jest przedsięwzięciem biznesowym. Uczy autystów funkcjonowania na rynku pracy. Co za tym idzie, nie zdajemy się tylko na środki publiczne i od darczyńców, chociaż się o nie ubiegamy, bo w momencie rozpoczęcia działalności takie środki są niezbędne 

Klubokawiarnię „Życie Jest Fajne” prowadzi Fundacja Ergo Sum. Środki na uruchomienie Klubokawiarni Fundacja pozyskała z zaciągniętych kredytów (kwota: 130 000 zł) oraz z akcji crowfundingowej (w wysokości 33 000 zł).

Fundacja działa na rzecz dorosłych autystów i osób wykluczonych. Naszym celem jest prowadzenie działalności społecznej w oparciu o racjonalne gospodarowanie i mechanizmy efektywności wzięte z biznesu.

Tworzymy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, prowadzimy doradztwo zawodowe dla organizacji pozarządowych, wspieramy spółdzielnie socjalne.

Docelowo Fundacja zamierza powołać do życia szereg niewielkich, wzajemnie wspierających się przedsięwzięć gospodarczych dających dorosłym autystom zatrudnienie oraz możliwość terapii i rozwoju a także Ośrodek Edukacji i Terapii Dorosłych Niskofunkcjonujacych Autystów.

W ramach realizacji projektu od 1 stycznia 2016 r. zatrudniamy 8 autystów oraz 5 asystentek i 2 terapeutki. Autyści zgodnie z przepisami i potrzebami pracują zawsze w systemie 1 na 1 z asystentką, mają również zapewnioną stałą opiekę terapeutyczną.

Praca w klubokawiarni jest dla nich bardzo ważna, daje im szansę pełnego funkcjonowania w społeczeństwie, której wcześniej nie mieli. Jednocześnie charakter pracy – konieczność ciągłego reagowania na nieprzewidziane sytuacje - jest dla nich zarówno bardzo trudna, z drugiej strony ma znakomite działanie terapeutyczne i umożliwia rozwój ich umiejętności życiowych i społecznych.

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia