Ustawienie cookies

Pliki cookies to małe pliki tekstowe, które są wysyłane i zapisywane w przeglądarce podczas odwiedzania witryny Restu za pomocą tych witryn lub witryn partnerskich zapisywane są w Twojej przeglądarce.

2 zdjęcia
Na mapie

Podobne restauracje

Pokaż więcej

Informacje Restauracja Corso

Corso należy do najstarszych lokali gastronomicznych Warszawy. Powstało prawie 50 lat temu u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Placu Zbawiciela.

Skąd wzięła się ta nazwa? Otóż Corso to słowo pochodzące z języka włoskiego, oznaczające chodzenie w koło, okrągły plac. Ponieważ Plac Zbawiciela jest okrągły stąd nazwa.

Corso było prekursorem restauracji włoskich w Polsce. Jednakże, po wielu transformacjach Corso od ponad 20 lat słynie ze smakowitej golonki z rusztu, wyśmienitej kaczki i domowej kuchni.

Przez prawie pół wieku istnienia lokalu, Corso było i jest sercem Placu Zbawiciela, trudno wyliczyć kto w nim bywał, a od teraz jest okazja abyśmy zasłynęli także w innym miejscu Warszawy.

Pokaż więcej

Zgłoś błąd

Niektóre z informacji nie są prawidłowe? Napisz do nas.

Niniejszy formularz jest chroniony systemem reCAPTCHA a jego wysłaniem zgadzacie się z warunkami handlowymi oraz zasadami ochrony danych osobowych Google.

Dziękujemy

Dziękujemy za zgłoszone błędy. Postaramy się je naprawić jak najszybciej.

Zadzwoń do restauracji

Nie mogłeś/aś dodzwonić się do restauracji?

Godziny otwarcia